Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtvrtek a počasí nám moc nepřeje....

Vážení a milí !

Už je čtvrtek! Všichni se už těší domů!

Dnes je zamračené  pochmurné ráno ale ve vsi je dnes konec školního roku a tak je velká sláva před školou.

Děti načančany a s květinou si jdou pro vysvědčení.Byli jsme se podívat ,také se společně zpivala píseň kde učitelka češtiny paní Kateřina Rohelová doprovázela na kytaru a domluvila nám odpoledni fotbalový duel. Kladeňáci proti Heleňákum a večerní hraní deskových her. Dopoledne se odhlasovalo že zkusíme vydat časopis o našem pobytu a protože pršelo tak si každý napsal zážitky a zkušenost z Banátu.

Počasí se nám kazí a tak všichni šli  po obědě zase na výlet do okolí obdivovat krajinu.Cestou jsme si dost povídali a poznali se víc… natrhali lípu a potkali pár zvířátek. Pak se sehral ten dohodnutý zápas kde Kladeňáci vyhráli 10-9. Všichni  se podíleli na večerním dojením krav a moc si to děti užili.Pani domácí jim ukázala v chlévě 5 krav,5 telátek která děvčata nechtěli ani opustit, štěňátko Ťafi, malé koťátko a také káčátko se hodně líbilo,vše nám ukázal malý Péťa od domácích . Všichni jsou na nás zde hodný a tak máme spoustu zajímavých zážitků.

Večer se zastavili místní děti s paní učitelkou Rohelovou a hrálo se při malinovce a ,,pufulece'' místní specialita kukuřičné křupky.

Tak to hezký vycházi že se to vždy s Boži pomocí dobře nastaví. Všichni jsou dost unavení ale je nám jasné že to dáme. Možná se sem už nikdy nedostaneme.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář